Uczestnicy spotkania zmierzyli się m.in. z takimi pytaniami:
- Czy w 2024 r. warto zainwestować w fotowoltaikę i obniżyć swoje rachunki za prąd?
- Czy 2024 r. przyniesie istotne zmiany, zachęty do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii?
- Na rynku widać coraz więcej magazynów energii, które stają bardziej przystępnymi rozwiązaniami technologicznymi. Czy mogą pomóc przyspieszyć zwrot z inwestycji w baterie słoneczne i ich oprzyrządowanie?
- Czy pompy ciepła zasilane z własnego źródła energii będą najlepszym rozwiązaniem ogrzewania domów?
- Jak sfinansować inwestycje w fotowoltaikę?
Czy więc 2024 r. będzie rokiem, w którym warto założyć fotowoltaikę? Czy może lepiej poczekać do 2025 r.?
Zachęcamy do obejrzenia debaty (dostęp do Biznes24 TV jest możliwy poprzez m.in. platformy Canal+, Orange, w sieciach kablowych UPC, Toya, Vectra i innych, a także poprzez przeglądarki internetowe na prywatnych urządzeniach).
W dyskusji wzięli również udział:
- Marcin Biechowski, założyciel firmy OZE Biomar
- dr Stanislaw Pietruszko, prezes Polskiego Towrzystwa Fotowoltaiki
- Aleksandra Jabłońska-Steć, doradczyni w Zespole Doradztwa Energetycznego NFOŚIGW
- Piotr Maciołek, członek zarządu Grupy Polenergia
Rozmowę poprowadził Roman Młodkowski z telewizji Biznes24.
Millennium Leasing w ramach Programu MilleSun oferuje swoim klientom leasing paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Klienci mogą liczyć na szybką decyzję kredytową dla przedmiotów leasingu do wartości 250 tys. zł netto, niższe raty leasingowe w porównaniu do standardowych ofert leasingu na rynku oraz możliwość montażu nawet na nieruchomościach wynajmowanych. Minimalny wkład własny wynosi 0%, a umowę klienci mogą podpisać nawet na 96 miesięcy. Millennium Leasing finansuje coraz więcej zielonych aktywów, np. również magazyny energii.
W ciągu ostatnich 5 lat, od 2019 r., od kiedy mamy w ofercie Program MilleSun, zawarliśmy z klientami biznesowymi blisko 5 000 umów leasingu na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła - o wartości 500 mln zł.
Inwestycja w tzw. zieloną energię znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów energii. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju instalacji oraz specyfiki działania firmy można obniżyć rachunki za prąd, a oszczędności bardzo często mogą przewyższać wysokość raty leasingowej. Dodatkowo, nadwyżkę energetyczną można z powodzeniem odsprzedać, co przełoży się na kolejne zyski dla firmy. Można również zrezygnować ze sprzedaży i odebrać ją z sieci w okresach, kiedy panele fotowoltaiczne generują mniej energii. Wybierając leasing paneli fotowoltaicznych, nasi klienci zyskują bezpieczeństwo energetyczne i spokój na długie lata. Obsługa instalacji jest niemalże bezobsługowa, a efektywność paneli utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie przez wiele lat.
Co więcej, instalacje można rozbudowywać, dlatego też fotowoltaika może rosnąć razem z rozwojem firmy.